Fitlife sports club üyelik

Bostancı ve küçükyalı bölgesinde

Bilgi, tecrübe ve özveriyi kurumsal politikası haline getiren Fitlife:

- Akademik düzeyde eğitim almış donanımlı eğitmen kadrosuyla,

- Maksimum düzeyde verim alabileceğiniz geniş metrekaresi ile,

- Hijyen konusundaki hassasiyeti ve Keyifle zaman geçirebileceğiniz samimi ortamı ile spor severleri kendisine ait bir parça olarak görecek ve hizmetin kalitesini üyelerine daima garanti edecektir.

DERSLER

Pilates

Pilates tekniğine ismini veren Joseph Pilates dir.

Pilates'in altin kurallari: Nefes (karınla değil göğüs boşluğuyla nefes alıp verme), konsantrasyon (vücudun merkezine odaklanıp düşünerek ve hissederek çalışma), kontrol (hareketlere ve vücuda hakim olabilme), akıcılık (vücut hareketlerinin yavaş ama akıcı olması), karın (her zaman karnı hissederek çalışma), sıralama (belli egzersizleri belli sıralamalarla yapma) ve rahatlama (egzersizlerin sonunda vücudu rahatlatacak hareketler yapma)

Pilates'in Faydalari: Güçlü ve esnek karın kasları sağlar. Vücut duruşunu düzgünlestirir. Kaslarini kolayca kontrol etmeni sağlar. Dolaşım sistemini hizlandirir. Sakatlanma riskini azaltır. Müzik eşliğinde yapıldığı için ruhu dinlendirir. Kendine güveni sağlar.


Zumba

Bu dansı Perez bulmuştur. Zumba'ya Kolombiya dilinde arı gibi vızıldamak veya hızlı hareket anlamına geliyor.

Latin müziğinin muhteşem ezgileri ile dans figürlerini ve egzersiz hareketlerini birleştiren zumba yaparken 1 saatte yaklaşık 500 -600 kalori yakarken ayni zamanda eğlenmenizi de sağlıyor. Zumba'ya gelerek eğlenerek zayıflamanın hazzını yaşayın.


Streching
Kasları uzatmaya yönelik uygulanan vücut esnetme metodudur. Zamanla vücudunuzun daha esnediğini fark edeceksiniz. Uzun sure hareketsiz kalarak kısalmış liflerinizi uzatmaya yarar. Kasları güçlendirdiği için sakatlanmaları engeller, kasın kan ile dolmasını sağlar.

Crunch
Karın bölgesinde yağlanma var ise, doğumdan sonra karın bölgenizde yağlanma olduysa kilo aldığınız da bu durumdan en çok karın bölgeniz etkileniyorsa Crunch hareketleri ile bunlardan kurtulabilirsiniz. Crunch sporu sayesinde daha sıkı bir karına sahip olacaksınız. Karın çalışması için tam mekik yerine yarım mekik yani crunch hareketleri yapılmalıdır. Crunch dersine gelerek müzik eşliğinde karnınızdaki fazlalıklardan kurtulabilirsiniz.

Bale
Müzik eşliğinde hem ruhunuzu dinlendirmek ayrıca vücudunuzu muhteşem görünüme kavuşturmak istiyorsanız Bale'ye gelin. Vücudunun farklı bölümlerini aynı anda koordinasyonlu kullanma becerisini geliştirir dikkati arttırır, hızlı düşünmeyi daha kısa sürede kavramayı sağlar en önemlisi daha programlı bir hayat sunar. Balenin vücutta oluşacak hastalıklardaki faydası; taban düşüklüğü, içe basma, hafif dereceli omurga eğrilikleri, sırt ve bel ağrılarını hafifletmekte, eklemlerin maksimum dereceye kadar kullanımını sağlamaktadır, damar tıkanıklığını engellemektedir, kemik dokusu yoğunluğunu artırarak,ileriki yaşlarda kemik erimesi (Osteoporoz ) hastalığına yakalanmayı engeller, Duruşu ve yürüyüşü değiştirir.